Sonsuz Hayal Gücü

Sonsuz Hayal Gücü

Sonsuz Hayal Gücü

Okul öncesi çocuklar dünyayı yetişkinlerden ve büyük çocuklardan çok farklı deneyimler. Küçük çocuklar (henüz) fantezi ve gerçeklik arasında hiçbir sınırlama yaşamazlar. Bu iki unsur onlar için birbirleriyle birleşiktir. Örneğin: kızgın bir aslanı taklit ederseniz, çocuğunuzun görüntüsü gerçek bir kızgın aslana dönüşebilir ve aniden dehşete kapılır. Bundan dolayı birçok okul öncesi çocuk fantezi veya rol yapma oyunları oynamayı sever. Ve bu da onların gelişiminde büyük önem taşır.
Çocuğunuz belirli bir durumu hayal eder ve farklı rollerle sosyal becerilerini geliştirirler. Aynı zamanda empati kurmayı öğrenirler. Yaratıcılık kazanırlar, duyguları kavrar birçok kazanım ve beceri elde ederler. Bu süreçte deneyimli eğitmenlerimiz ve uzman psikoloğumuz çocuklarımızın çevresindeki dünyayı gözlemlemesine ve anlamasına yardımcı olurlar. Temaların içine eklenen hayal güçlerine özgü oyunlar ile çocuklarımızın öğrenme süreçleri güzel zamanlara eşlik eder.

Çünkü çocuklar düşüncelerinde çok özgürdürler. Burda önemli olan yaratıcılıklarını ve esnekliklerini en iyi şekilde geliştirmelerini sağlayacak eğitmenlerinin olmasıdır.

Çalışma Saatlerimiz

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi: 09:00 – 18:00